تبلیغات
گوناگون - چند کانال برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

گوناگون
 


 
نوشته شده در تاریخ شنبه 8 آبان 1389 توسط پژمان

برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی می توان از روشهای متعددی از قبیل : شرکت در کلاسهای زبان , حضور در کشورهای انگلیسی زبان , چت صوتی با افراد بومی این کشورها و روشهای خودآموز و ... بهره گرفت . یکی از این روشهای خودآموز ؛ استفاده از گنجینه عظیم منابع آموزشی موجود در سایت یوتیوب میباشد .

سایت یوتیوب منابع صوتی و تصویری بسیاری برای یادگیری مکالمه زبانهای مختلف در خود دارد که با جستجو در این سایت , میتوان برخی از آنها را یافت ؛ اما بهتر آن است که کانالهای خاص این منابع را بیبابید و مشتری دائم این کانالهای رایگان شوید و بطور روزمره از منابع این کانالها استفاده نمایید .

برای نوشتن این مطلب ؛ گشتی در این سایت زدم و سعی کردم کانالهایی برای تقویت مکالمه زبان پیدا کنم تا مطالب خود را با سازماندهی خوبی ارائه نمایم و همچنین منابع ارزشمند و با کیفیتی که شامل منابع صوتی و تصویری باشد ارائه دهم .

در اینجا به معرفی بعضی از این کانالها می پردازم تا هر کس به فراخور سطح دانش زبان انگلیسی خود و سایر شرایط اقدام به انتخاب کانال دلخواه خود نماید . بدیهی است که پیشرفت در زبان انگلیسی و استفاده بهینه از این کانالها در گرو انتخاب کانالهای مناسب و پیگیری مستمر این کانالها برای دروس جدید می باشد .  

    

1 - کانال  PodEnglish  :

این کانال تصویری یکی از بهترین منابع آموزشی برای مبتدیان به شمار می رود . این کانال درسهای گام به گام و کوتاه ( کمتر از 10 دقیقه ) به صورت تصویری ارائه میدهد . موضوعاتی که در این کانال مطرح می شوند عبارتند از : زمان ، خانواده ، جهت یابی ، خرید ، آب و هوا و ... . ویدئو های این کانال دارای کیفیت نسبتاً بالائی می باشند و درسهای ارائه شده در آن نیز از یک توالی منطقی برخوردار است ، این کانال بیش از 50 ویدئو آموزشی و بیش از 10هزار نفر مشترک دارد . 

 

2 - کانال  یادگیری انگلیسی به کمک جنیفر :

در این کانال ، خانمی به نام جنیفر یک مجموعه رایگان و دنباله دار از درسهای ویدئویی ارائه می دهد . پس از ورود به کانال جنیفر ، می توانید روی فهرست درسهای ویدئویی او کلیک کنید تا درسهای او را به نحو سازمان یافته مشاهده نمایید که شامل موضوعاتی همانند : درسهای گرامر پایه ، دایره لغات ، تلفظ انگلیسی و زبانهای عامیانه انگلیسی آمریکایی می باشد .

جنیفر این ویدئو ها را در منزل خود ضبط کرده و از اشیای واقعی ، اسلایدهای پاورپوینت و موضوعات واقعی برای آموزش به صورت شفاهی و بصری استفاده کرده است .

 

3 - کانال  HugoSite  :

این کانال نزدیک به 300 درس را ارائه داده است که بیشتر برای مبتدیان مناسب است ، اغلب درسها کمتر از 1 دقیقه طول می کشد و مربی از اشیاء داخل خانه خود برای کمک به ارائه مطالب استفاده می نماید .

 

4 - کانال  EngVid  :

این کانال بیش از 150 درس ویدئویی را در گستره ای از موضوعات ارائه کرده است ، برای مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد :

50 اشتباه گرامری رایج ، To Be ساده ، نحوه سوال کردن ، نحوه قرائت اعداد ، مکالمه در مورد مسایل کاری و ... .

تمام این ویدئوها را در یوتیوب به اشتراک گذاشته اند اما خود سایت به نحو ساختار یافته تری آنها را در دسترس شما قرار می دهد . این درسها به صورت سنتی ارائه میشوند یعنی مدرس روبروی شما پای وایت برد است و مطالبی را شرح میدهد و در پایان هر درس یک کوئیز و خلاصه درس ارائه میشود . 

 

5 - کانال  آقای دانکن :

 آقای دانکن جیمز یک معلم زبان انگلیسی در کشور انگلستان است که در چین هم به تدریس زبان اشتغال داشته است . فهرست ویدئوهای او در یوتیوب ، مشتمل بر بیش از 50 ویدئوی آموزش زبان انگلیسی در موضوعات مختلفی نظیر خواهش کردن ، تشکر کردن ، عذرخواهی کردن ، تلفظ ، آب و هوا و غیره است .

 

6 - کانال نمایش روزانه انگلیسی  :

این کانال یک کانال نمایشی است که ویدئوهای آن توسط خانم سارا از نیوزلند به صورت روزانه و مستمر ضبط شده و برای شما پخش می شود . در حال حاضر این کانال بیش از 1200 ویدئو در این سایت قرار دارد و حدود 7هزار نفر نیز مشترک این کانال هستند .

 

7 - کانال  کافه انگلیسی  :

اگر می خواهید تلفظ انگلیسی ، نحوه بکارگیری زبان در حوزه کسب و کار ، گرامر زبان ، نحوه مکالمه انگلیسی ، لغات و اصطلاحات محاوره ای و امثال اینها را یاد بگیرید توصیه میکنم این کانال را از دست ندهید .

 

8 - کانال  آموزش زبان انگلیسی VOA  :

این کانال برای اینکه یاد بگیرید چگونه باید به زبان انگلیسی صحبت کنید بسیار مفید است زیرا گزارشهایی که در قالب درس ارائه میشوند هم مسائل روزمره را پوشش می دهند و هم اینکه با سرعتی برابر یک سوم سرعت سخن گفتن عادی یک فرد انگلیسی زبان ادا می شوند . متن گزارش ها را هم میتوانید در خود سایت VOA پیدا کنید ( VOA Special English ) .

 

9 - کانال  یادگیری زبان انگلیسی با استیو فورد :  

استیو فورد 18 سال است که تدریس زبان می کند که از این مدت 2 سال را به آموزش زبان انگلیسی به صورت آنلاین و با استفاده از Skype و غیره پرداخته است . این کانال مجموعه ای دنباله دار و به هم پیوسته از داستانهای جالب و جذاب را به سبک نمایش تلویزیونی ارائه می کند و البته لابلای آنها درسهای جدی و توضیحات دقیق و شفاف در مورد نحوه بکارگیری زبان هم به شما می دهد .

 

10 - کانال BizPod :

این کانال دارای طیف گستردهای از ویدئوهای با کیفیت برای کسانی است که قصد یادگیری زبان انگلیسی برای استفاده در کسب و کار را دارند . موضوعات متنوعی از گرامر و نگارش نامه گرفته تا لحن نوشتن ایمیل و غیره را می توان اینجا مشاهده کرد . همچنین موضوعات تخصصی از قبیل فناوری اطلاعات ، کامپیوتر ، مسایل حقوقی و مالی نیز در این کانال پوشش داده می شوند .    

 

 

 

طبقه بندی: اطلاعات عمومی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تغییرات توسط : پژمان
خرید بک لینک